6 diena. Kasprowy Wierch – Charny Staw gąsienicowy
Automobiliu parvažiavom iki stovėjimo aikštelės, už aikštelę visai dienai sumokėjome 20 zl, nuo jos reikės apie 2 km arba pesčiomis arba mikriuku, tiesa dar yra variantas su arkliukais. Tik tada jau pasiekiame Kuznice ir Kasprowy Wierch kasas.
Į keltuvą bilietus nupirkau iš anksto internetu (suplojau 227 zl), ir kaip rašė pirkimo taisyklės veluoti buvo negalima. Atvažiavome visa valanda anksčiau nei ant bilieto skirtas laikas. Ogi MB gyveno pagal laiką savo telefone, kuriam nuimta varnelė, kuri automatiškai pereina prie kitos laiko juostos.
Turėdami laiko apsižvalgom po teritoriją, nueinam prie upės-krioklio,
6 diena. Kasprowy Wierch – Charny Staw gąsienicowy
Automobiliu parvažiavom iki stovėjimo aikštelės, už aikštelę visai dienai sumokėjome 20 zl, nuo jos reikės apie 2 km arba pesčiomis arba mikriuku, tiesa dar yra variantas su arkliukais. Tik tada jau pasiekiame Kuznice ir Kasprowy Wierch kasas.
Į keltuvą bilietus nupirkau iš anksto internetu (suplojau 227 zl), ir kaip rašė pirkimo taisyklės veluoti buvo negalima. Atvažiavome visa valanda anksčiau nei ant bilieto skirtas laikas. Ogi MB gyveno pagal laiką savo telefone, kuriam nuimta varnelė, kuri automatiškai pereina prie kitos laiko juostos.
Turėdami laiko apsižvalgom po teritoriją, nueinam prie upės-krioklio,
nuperkam žėmėlapį. Labai patiko 6 žėmėlapių komplektas. Patogumas tame, kad tai atskirų zonų maršrutai, didesnis mastelis, viskas aiškiai ir suprantamai išdėstyta, yra vietos antspaudams sudėti.
Nusprendėm surizikuoti ir pabandyti nuskanuoti bilietą anksčiau nupirkto laiko. Pasisėkė, laukiam kol atvažiuos keltuvas.
Įlipam, vyrukai bailiai iš karto į suolelį atsidėdo, o aš prie lango, kad viską filmuoti. Bet oras visiškai pakišo koją. Tirštas rūkas, kad visiškai nieko nesimato, apsiginklavom megztiniais, lietpalčiais ir pirmyn. Pagal planą buvo maršrutas į Cherwony Staw, bet vietiniai net nesuprato, kas čia per trasą, sako, kad tas ežeriukas visiškai mažiukas ir nevertas sunkios kelionės iki jo, ir perkalbėjo nueiti prie Charny Staw Gąsienicowy. Žygiavom į niekur ...
Leidžiantis žemyn rūkas šiek tiek prasisklaidydavo, pakilimas aukščiau ir vėl nieko nesimato
Pakeliui nepaisant rūko atsiveria nepakartojami vaizdai
Buvo labai slydu ir šlapia, yra pavojingų nusileidimų aš 3 kart paslydau ir 1 pargriuvau, vyrai laikėsi puikiai.
Daug akmeninių nuošliaužų
Nepasisėkė ir su vaizdu prie Charny Staw ežero. Na bet šiek tiek spėjau pagauti grožio
Ir ilgas, sunkus bei pilnas nuovargio kelias atgal į Kuznice link automobilio.
Vyrai net ir čia grybų surado :0
Į apartamentus parvažiavom šlapi, šalti, pavargę, bet beprotiškai laimingi ir kupini įspūdžių.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
7 diena. Terminis baseinas Termy Szaflary
Ryte prabudę, pasidarę kavos ir nuėję į balkoną MB labai nustebo išvydęs vaizdą. Rūkas šiek tiek prasisklaidė ir tolumoj staiga išdygo kalnas... Būtent išdygo, nes paskendęs rūke kalno kai atvažiavome visiškai nesimatė, o šeimynai visai pamiršau pasakyti, kad užsisakiau apartamentus su vaizdu į Giewontą :p
Atšaukiam visus šiuos dienos planus, tokius kaip Gubaluvka, Butyrowy Wierch bei visus kitus pasivaikščiuojimus po Zakopanę ir apylinkes ir duodam kojytėm pailsėt, nes mums nulinio fizinio pasiruošimo būtų jau per daug kopinėti 2 dienas iš eilės, nors ant kojų negalėjau atsistoti tik aš :) Tad nusprendėm važiuoti atsigaivinti į baseiną. Visiems labai patiko, viskas minimaliai, bet pilnai visko užtenka tam, kad atsijungti nuo visų rūpesčių ir palepinti save ir savo kūną. Už 2,50 val. baseinų zoną sumokėjome 114 zl. Kad paįvairinti dieną gražiais vaizdais nutarėm užvažiuoti į kalniuką tarp gatvelių ir arčiau pasigrožėti vaizdu į Giewontą.
Sutikom gražių ožkyčių
Važiuojant pro mašinos langą bandžiau nufotkinti kelius namukus. Man jie tokie pasakiški, tikros kalnų trobelės
ė
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
8 diena. Morskie Oko – Wielka Siklawa krioklys - Dolina Pięciu Stawów Polskich
Pailsėję, išsimiegoję, gerokai patinginiavę ir nepastebėję kaip prabėgo laikas apie 12 val išsiruošėm į Morskie Oko.
Prie žiedo, kur sukti į Lysą Polianą policijos buvo uždarytas kelias, nieko nepraleisdavo, apart autobusiuku. Tik vėliau sužinojome, kad policija reguliavo eismą, nes beprotiškai daug mašinų buvo pristatyta. Nieko nepešę palikom mašiną ir einam pesčiom, praėję vos porą metrų sustoja mikriukas ir šaukdamas klausia ar važiuosim, klausia dar – aišku važiuosim (kaina vienam žmogui 10 zl), įšokam ir davažiuojam iki Palenica Bialczanska aikštelės. Ten atstovim apie 20 min eilę prie įėjimo, mat reikia dar nusipirkti bilietukus į Nacionalinį Parką (suaugusiems 5 zl, vaikams 2,50 zl). Prie arkliukų kilometrinę eilę nestovėjom, priimtas sprendimas apkeisti vietomis maršruto eiliškumą - iš pradžių einam kojytėmis į 5 ežerų slėnį.
Nuo čia ir prasideda mūsų kelionė į kalnus
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
8 diena. Morskie Oko – Wielka Siklawa krioklys - Dolina Pięciu Stawów Polskich
Pailsėję, išsimiegoję, gerokai patinginiavę ir nepastebėję kaip prabėgo laikas apie 12 val išsiruošėm į Morskie Oko.
Prie žiedo, kur sukti į Lysą Polianą policijos buvo uždarytas kelias, nieko nepraleisdavo, apart autobusiuku. Tik vėliau sužinojome, kad policija reguliavo eismą, nes beprotiškai daug mašinų buvo pristatyta. Nieko nepešę palikom mašiną ir einam pesčiom, praėję vos porą metrų sustoja mikriukas ir šaukdamas klausia ar važiuosim, klausia dar – aišku važiuosim (kaina vienam žmogui 10 zl), įšokam ir davažiuojam iki Palenica Bialczanska aikštelės. Ten atstovim apie 20 min eilę prie įėjimo, mat reikia dar nusipirkti bilietukus į Nacionalinį Parką (suaugusiems 5 zl, vaikams 2,50 zl). Prie arkliukų kilometrinę eilę nestovėjom, priimtas sprendimas apkeisti vietomis maršruto eiliškumą - iš pradžių einam kojytėmis į 5 ežerų slėnį.
Nuo čia ir prasideda mūsų kelionė į kalnus
Po Mickevičiaus krioklio pasukam į mišką į žalią trasą į Doliną 5 Stawow.
Sunki atkarpa stačiai eina į viršų.
Toliau per Doliną Roztoki, vis paiilsim ir vėl kilam į viršų
Kylant vis aukščiau atsiveria fantastiško grožio vaizdai
Aš vis atsisuku, kad pasižiūrėti kiek nueita kelio, matosi žmogeliukai-skruzdeliukai,
o vyras vis pasižiūri į viršų kiek mums dar reikės įveikti
Prasideda vis statesnis ir sunkesnis kopimas, o nusileidimui daugeliui prireikia net keturių
Pagaliau prieinam prie įspūdingo dydžio Siklawa krioklio. Dieviški, kerinanti vaizdai
Pasigrožėjom, pailsėjom ir pirmyn prie ežero, lipam dar aukščiau. Atrodo liko visai nedaug, bet labai varginantis status kilimas
Pa-ga-liau Wielki Staw, atsivėrė nepakartojamas vaizdas
Pailsėti ir papietauti sustojame Shroniske. Atgavę jėgas keliaujam toliau vis aukštyn ir aukštyn. Atsiminsiu šią atkarpą ilgai, sunkiai ėjau ne tik aš, mačiau, kai moteriške keturiomis vos lipo, na bet po kiek pastangų ruožas įveiktas. Sutikome svečią
Už tokius vaizdus galima viską atiduoti
Sunkus, ilgas, vyngiuotas ir vietomis pavojingas nusileidimas iki Morskie Oko.
Shroniske jau tapusi tradicija nusiperkam monetą
Mirtinai pavargę ir vos spėję, nes jau buvo pakankamai vėlai apie 21.00 val įšokame į bričką su arkliukais (sumokam 30 zl už žmogų), spėjam dar į mikriuką (vakare jau kaina nukrito iki 5 zl. už žmogų) ir lekiam link mašinos.